Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego na  podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ogłasza otwarty nabór partnerów w celu wspólnego zrealizowania projektu z zakresu tematycznego wskazanego poniżej w Działaniu 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym w konkursie 4/SK2.0/POWER/3.1/2016 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Zakres tematyczny:

• poszukiwanie nowatorskich programów zajęć dodatkowych dla uczniów szkół podstawowych podnoszących kompetencje niezbędne w kształceniu matematycznym, ścisłym i technicznym
  • poszukiwanie nowych rozwiązań rozwijających kompetencje uczniów w zakresie komunikowania się, współpracy, myślenia krytycznego i kreatywnego oraz rozwiązywania problemów i działania innowacyjnego,

Cel partnerstwa – wypracowanie oraz upowszechnienie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu tematycznego wskazanego powyżej.

Działania w projekcie będą zgodne ze schematem realizacji projektu innowacyjnego w ramach POWER.

Partnerami projektu mogą być jednostki spoza sektora finansów publicznych. Wybrani partnerzy będą odpowiedzialni za pozyskiwanie uczestników zajęć i ich organizację. oraz będą brać udział we wszystkich fazach opracowywania wypracowywanego rozwiązania.

Wymagania wobec partnerów:

• zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa;
  • zgodność oferowanego wkładu potencjalnego partnera w realizację celu partnerstwa;
  • doświadczenie w realizacji projektów o podobnym charakterze (wykazanie realizacji projektów o różnych źródłach finansowania, lecz realizowanych w obszarze, którego dotyczy projekt partnerski);
  • udokumentowana współpraca z ICM UW;
  • deklaracja gotowości współpracy z beneficjentem w trakcie przygotowania projektu.

Potencjalni partnerzy muszą wyrazić zgodę na upublicznienie ich propozycji przekazanych na ogłoszenie o naborze partnerów.

Wymagane dokumenty:

• Aktualny odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny potencjalnego partnera,
  • Pisemne oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publiczno-prawnych.

Propozycje prosimy składać do dnia 2 września 2016 roku do godziny 12:00 w wersji papierowej na adres:  ICM Uniwersytet Warszawski, Prosta 69, 00-838 Warszawa.

Dokumenty uważa się za dostarczone w terminie, jeżeli wpłynęły na ww. adres we wskazanym terminie.

Informacja o wyborze partnera/partnerów zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie WWW ICM UW.

ICM UW zapewnia możliwość wniesienia odwołania od wyników oceny w następującym trybie:

• w formie pisemnej na adres ICM Uniwersytet Warszawski, Prosta 69, 00-838 Warszawa, tel. 22 87 49 400;
  • w terminie 5 dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników na stronie internetowej ICM UW.

Komisja oceniająca odwołania zostanie powołana przez Dyrektora ICM UW (z rozpatrywania środka odwoławczego będą wyłączone osoby, które były zaangażowane w ocenę przesłanych w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze partnerów zgłoszeń).

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia środka odwoławczego przewiduje się uwzględnienie kandydatury w tworzeniu ostatecznej listy partnerów.

ICM UW zastrzega sobie termin 5 dni kalendarzowych od terminu upłynięcia możliwości składania odwołań na rozpatrzenie środka odwoławczego i umieszczenia informacji na stronie internetowej ICM UW o wyniku rozpatrzenia. Z wybranym partnerem/partnerami zostanie zawarta umowa o partnerstwie regulująca kwestie współpracy przy realizacji projektu.

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela prof. Piotr Bała tel. 503 135 502.