Klaster Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej

W dniu 28 maja 2014 roku ICM reprezentując Uniwersytet Warszawski podpisał umowę powołania  Klastra Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej.

Klaster jest zgrupowaniem działających w sektorze inżynierii kosmicznej i satelitarnej organizacji badawczych oraz niepowiązanych ze sobą przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu, prowadzących działalność innowacyjną, które mają na celu stymulowanie działalności innowacyjnej poprzez promowanie intensywnych kontaktów, wymianę wiedzy i doświadczeń, przyczynianie się do transferu technologii oraz tworzenia sieci powiązań.

Klaster utworzyły:

Narodowa Agencja Promocji Zaawansowanych Technologii Spółka Akcyjna (NAPTA S.A.) – koordynator Klastra; Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego; Uniwersytet Warszawski; „TechnoWAT Sp. z o.o. w organizacji”; Centrum Badań Kosmicznych PAN; Instytut Lotnictwa; Politechnika Warszawska; Politechnika Łódzka  Centrum Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej Sp. z o.o; Uniwersytet Zielonogórski;  TAURUS Sp. z o.o.; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,PETROTEX” B. Maciejewski, R. Maciejewski, Sp.j.;  Rafał Wieczorek B ,,Klinika Technologii”; „Pol-Spec-Tech-Service" Sp. z o.o. WB Electronics Spółka Akcyjna;  VIGO System Spółka Akcyjna; ,,INVESTIN” Sp. z o.o.;ASSECO Poland;  Spółka Akcyjna; Polski Holding Obronny   Sp. z o.o.; Hertz Systems Ltd. Sp. z o.o.; GEOTRONICS Polska Sp. z o.o.; Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica; Spacive Sp. z o.o.; STSG Poland Sp. z o.o.; Astronika Sp z o.o.; Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny Spółka Akcyjna;  WASKO S.A..